• Home
  • Nieuws
  • Mode
  • RFID niet zalig makend

RFID niet zalig makend

Door FashionUnited

bezig met laden...

Scroll down to read more
Mode

RFID-technologie is niet de meest veelbelovende tagtechnolgie van de toekomst. Recente onderzoeksresultaten temperen de verwachtingen rondom de technologie. RFID is duur, er zijn risico's aan verbonden en het is gecompliceerder dan de meesten denken. "RFID is geen geavanceerde versie van de barcode."

De populariteit van RFID is een gevolg van de verwachte kostprijs van de tags. Er wordt van uitgegaan dat die prijs in de toekomst zou kunnen dalen tot 5 cent per stuk. "Wellicht daalt de minimumprijs van de huidige 40 cent uiteindelijk naar ca. 20 cent, maar die zijn nu nog niet leverbaar", aldus een analist in de Automatisering Gids.

Processen die al goed beheerst worden, zoals die in een supermarktketen, zouden nauwelijks baat hebben bij RFID. "Uit pilotprojecten bij distributiecentra blijkt niet dat het leidt tot snelheidsverhoging of kostenbesparingen." In het artikel wordt verder niet ingegaan op de mogelijkheden en gevolgen van RFID voor de textiel- en kledingbranche. (Bron: Automatisering Gids)