• Home
  • Nieuws
  • Mode
  • Vervallen toezichtdocumenten textiel en schoenen

Vervallen toezichtdocumenten textiel en schoenen

Door FashionUnited

bezig met laden...

Scroll down to read more
Mode

De afgifte van invoervergunningen voor textielproducten die onderhevig zijn aan quota of toezichtmaatregelen wordt beheerd door de Europese Commissie. Textielproducten die niet onder de quota regeling vallen en schoenen uit China waren in 2005 aan het systeem van voorafgaand toezicht onderworpen (het zgn. prior surveillance systeem). Op deze wijze verkrijgt de Commissie inzicht in de hoeveelheden textielproducten en schoenen die ingevoerd worden in de Europese Unie.

Het systeem met toezichtdocumenten voor textielgoederen uit China die niet onder de quota regeling vallen, is met ingang van 1 januari 2006 komen te vervallen. Voor schoenen uit China zal de gebruikmaking van toezichtdocumenten per 1 februari 2006 worden afgeschaft.

De textielquota voor goederen uit China, zoals deze middels de wijziging van Verordening (EEG) nr. 3030/93 per 11 juni 2005 gelden, blijven uiteraard van kracht tot en met december 2007.